BudapešťDvoudenní zájezd do hlavního města Maďarska – Budapešti.

Prohlédnete si sídlo Maďarského parlamentu, které je největší a nejmajestátnější budovou v zemi. Je dlouhá 268 metrů, 96 metrů vysoká a nachází se v ní 691 místností. Jako inspirace pro stavbu posloužila budova Londýnského parlamentu.

Další zajímavou stavbou, kterou budete mít možnost vidět je Bazilika sv. Štěpána, která je největší sakrální budovou ve městě a pojme více než 8500 lidí. Nejpodivuhodnější vnitřní lákadlo je mumifikovaná ruka krále Štěpána, která je uložena v kapli svaté Pravice.

Na Hradním vrchu naleznete nádherný gotický Matyášův chrám, Rybářskou baštu nebo Královský palác (Budínský palác) ve kterém sídlí Národní galerie, Národní knihovna, Historické muzeum a Muzeum moderních dějin. Na Hradní vrch se nejlépe dostanete lanovkou.

Také budete mít možnost navštívit termální lázně Széchenyi, které jsou jedním z největších evropských komplexů s horkými prameny. Koupání v kulisách novogotického areálu má své kouzlo. Když k tomu ještě přidáte bublinkové lavice, chrliče vody, divokou řeku nebo odpočinkovou zónu pro milovníky šachu, je dojem dokonalý. Bulharské Széchenyiho lázně jsou jedním z největších lázeňských komplexů v Evropě a najdete je v Pešti, v romantickém prostředí tzv. zeleného pásu Městského parku. Termální pramen je bohatý na vápník, hořčík, síran sodný, fluoridy a kyselinu boritou. Během toho, co budete sledovat stoupající páru nad vodou, nebo šachovou partii, se horká lázeň postará o všechny vaše tělesné neduhy.

Stravování: snídaně

Kontinentální snídaně formou bufetu.

Doprava: autokarem

Ostrava, Frýdek Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Frenštát, Rožnov, Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště

Ubytování: hotel **+

Ubytování v hotelu **+ v pokojích se sociálním zařízením a TV na pokoji. Wifi v hotelu zdarma.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách dle nástupních míst. Příjezd do Budapešti. Prohlídka nejkrásnějších míst města. Poté individuální volno. Odjezd na ubytování.
2. den: Po snídaní prohlídka města. Možnost navštívit termální lázně. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Nabídku pro příští rok připravujeme.

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem
  • 1x ubytování
  • 1x snídani
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění léčebných výloh (28,-Kč/osoba/den)
  • vstupné do muzeí, památkových objektů a lázní
  • celodenní vstup lázně Széchenyi cca 6200 HUF