Jižní Čechy a Salzburg

od 2 790 Kč
Sleva -20% 3 500 Kč


Třídenní zájezd s jedním noclehem po krásách českých měst a rakouského města Salzburg, jehož historické jádro s malebnými uličkami, romantickými náměstími i významnými kostely je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

Navštívíte pohádkové město Telč, kde se projdete po jednom z nejhezčích náměstí v České republice. Poté budete pokračovat do Hluboké nad Vltavou s prohlídkou krásných reprezentačních pokojů zdejšího zámku. Odtud se přemístíte do Českých Budějovic na exkurzi pivovaru Budvar s ochutnávkou zdejšího piva. Dále vás čeká prohlídka náměstí a ubytování.

Druhý den odjezd do Salzburgu, kterému se přezdívá též Mozartovo město, protože se zde tento slavný skladatel narodil.
Uvidíte nádherný zámek Mirabell a jeho zahradu, která je barokním klenotem zahradní architektury. Projdete se po Getreidegasse, ulici s unikátními domovními znaky. Budete mít možnost navštívit i rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta. Uvidíte Karajanovo náměstí, Koňský brod a Festivalové budovy, které jsou vybudovány ve skále. Další zastávka bude u Kláštera sv. Petra, který byl založen v 7. století a je tak nejstarším dosud funkčním klášterem v německy mluvících zemí. Areál hřbitova sv. Petra je také jedním z nejstarších a nejkrásnějších hřbitovů na světě. Na vrcholu Mnišské hory navštívíte pevnost Hohensalzburg, která je největší kompletně zachovalým hradním komplexem ve střední Evropě a současně dominantou Salcburku.

Také uvidíte Rezidenční náměstí, které je překrásné a prostorné náměstí umístěné mezi rezidencemi salcburských knížecích arcibiskupů v srdci Starého Města salcburského. Lemují ho Nová Rezidence se zvonkohrou, chrám, Stará Rezidence a dlouhá řada měšťanských domů, seskupených jeden vedle druhého.

Doprava: autokarem

Ostrava, Frýdek Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Frenštát, Rožnov, Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště

Ubytování: apartmán

jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, vždy dva pokoje sdílí koupelnu se sociálním zařízením a kuchyňku

Program zájezdu

1. den: Odjezd v ranních hodinách do Telče, poté do Hluboké nad Vltavou. Následuje přejezd do Českých Budějovic a ubytování.
2. den: V ranních hodinách příjezd do Salzburgu – prohlídka města – zámek Mirabell, rodný dům Mozarta, klášter sv. Petra, pevnost Hohensalzburg, Rezidenční náměstí, osobní volno. Večer odjezd zpět do ČR.
3. den: Příjezd zpět dle nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • ubytování 1 noc
  • služby průvodce
  • dopravu zájezdovým autokarem

Cena nezahrnuje

  • vstupné do muzeí a památkových objektů
  • komplexní pojištění léčebných výloh (28,-Kč/osoba/den)