Vídeň a koncert Vídeňských filharmonikůJednodenní zájezd do překrásné Vídně s návštěvou města a hlavních turistických památek, ve večerních hodinách individuální přesun do zámeckého parku Schönbrunn na koncert Vídeňských filharmoniků.
Poznejte to nejkrásnější z rakouské metropole.

Náš průvodce vás provede po těch nejkrásnějších místech Vídně. Uvidíte nádherné náměstí Marie Terezie a navštívíte Hofburg, jeden z největších palácových komplexů na světě, kde sídlili a vládli habsburští císaři. Dnes se zde nachází sídlo rakouského spolkového prezidenta, několik muzeí, Španělská jezdecká škola, kongresové centrum a starobylé Náměstí hrdinů Heldenplatz. Projdete se po Michalském náměstí, prohlédnete si kostel sv. Augustina, kde se vdávala Marie Terezie. Svatbu zde měl i francouzský císař Napoleon Bonaparte nebo rakouský císař Franz Josef s vévodkyní Alžbětou Bavorskou, známou jako Sisi.
Přes Lobkowiczké náměstí se dostanete k budově Dorotheum, což je největší dražební palác v zemi. Dále budete pokračovat přes Neuer Markt, kde je Císařská hrobka a po rušné Korutanské ulici se dostanete až k úchvatnému chrámu sv. Štěpána, který je symbolem Vídně.

Zájemci pak mohou s průvodcem pokračovat po ulici Graben na náměstí Am Hof. Dále pak na náměstí Freyung s překrásnými šlechtickými paláci. Přes Minoritské náměstí s tamním kostele se dostanete až k budově Nové radnice.

Poté je přesun do barokního zámku Schönbrunn, který byl do roku 1918 sídlem rakouských císařů. Zámek Schönbrunn i se svým nádherným zahradním areálem patří do světového kulturního dědictví UNESCO.
Ve večerních hodinách cca kolem 20 hodiny individuální přesun do zámeckého parku Schönbrunn, kde vystoupí známí Vídenští filharmonici.
Na letním nočním koncertu vystoupí Vídeňští filharmonici v Schönbrunnském zámeckém parku pod širým nebem a jako obvykle to bude koncert té nejvyšší úrovně.

Doprava: autokarem

Nástupní místa : Ostrava, Frýdek - Místek, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště

Také možnost nástupních míst: Hranice na Moravě, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov a Brno.

Program zájezdu

1. den: příjezd do Vídně, prohlídka centra města s průvodcem a nejznámějších památek Vídně, osobní volno na nákupy a prohlídku muzeí, ve večerních hodinách přesun do zámeckého parku Schönbrunn na letní koncert Vídeňských filharmoniků. Odjezd zpět do ČR v nočních hodinách.

21.05.2020 čt čtvrtek - čtvrtek
bez stravy autokarem
Sleva 15% 800 Kč 680 Kč
cena za 1 den

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autokarem
  • průvodce historickou Vídní

Cena nezahrnuje

  • vstupné do muzeí a památkových objektů
  • vstup do Schönbrunnu (dospělý cca 16 euro, dítě cca 11,5 euro)
  • komplexní pojištění léčebných výloh (28,-Kč/osoba/den)
  • přesun metrem (1 jízda cca 2 eura)